Чемпіонат світу з футболу 2014 року

13 липня 2014 року на Естадіо до Мараканья в Ріо-де-Жанейро натовп із 74 738 глядачів, а глобальна телевізійна аудиторія з більш ніж 900 мільйонів любителів футбольної асоціації спостерігала за тим, як Німеччина переграла Аргентину на 1–0 в AET (після додаткового часу, або понаднормово) у фіналі 20-го чемпіонату світу з футболу. Дві замінники Німеччини були залучені до пам'ятного голу на 113-й хвилині гри. Андре Шюррле пробив лівою лінією, пробив повз двох захисників і передав перехресний м'яч Маріо Гьотце, який керував м'ячем на грудях і відстрілювався від лівого воротаря аргентинського воротаря Серхіо Ромеро. Це був 2379-й гол в історії змагань, і Гетце, якого назвали Людиною Матчу, став першим гравцем, який забив перемогу в фіналі.Це був четвертий трофей Кубка світу для німецької команди (Західна Німеччина виграв у 1954, 1974 та 1990 роках) та перший такий успіх для європейської команди, яка грала в Америках.

Німеччина виграє Кубок світу 2014 року

Хоча це був загалом розчаровуючий фінал видатного турніру, все ж були моменти драми протягом усієї гри. Аргентина задовольнялася тим, що поступилася територією дисциплінованою оборонною лінією та відступаючим півзахистом, що змусило працьовитих німців переповнитися районами. Південноамериканці покладалися на більш швидкі перерви, коли зайнятий Хав'єр Масчерано шукав свого талісмана Ліонеля Мессі, щоб переплести менш перевантажену протидію обороні. На 20-й хвилині Гонсало Ігуаєн був чіткий, але перетягнув свої зусилля, але його переміг лише голкіпер Німеччини Мануель Нойер. Крім того, у Ігуаїна гол на 29-й хвилині був заборонений, оскільки він встиг перейти в офсайд. Німеччина відповіла, і Шюррле змусив Ромеро відштовхнути його спробу на 37-й хвилині. Потім, по ходу півзахисту,Німецький Бенедікт Хьоведес ударив по аргентинській рамці головою. Протягом другого тайму, на 47-й хвилині, Мессі пробив пострілом, наблизившись до Нойєра, але матч залишився безрезультатним наприкінці 90-х хвилин. У додатковий час аргентинський замінник Родріго Паласіо виявився надзвичайно незграбним у спробі удару над воротарем. У вмираючі секунди матчу Мессі відбився від штрафного удару після того, як раніше пропустив головою. У фіналі Аргентина не вистрілила жодного пострілу в ціль, оскільки фізична присутність Німеччини, вражаюча швидкість роботи та терпляче та точне проходження виявилися вирішальними. Мессі, який практично проводив свою команду протягом змагань протягом місяця, був певний розраду, коли він був удостоєний Золотого м'яча як гравця турніру. Німецький Томас Мюллер виступив на другому місці,а Арджен Роббен з Нідерландів був третім.

Групова гра.

Групова гра спричинила ранній шок, коли під час розвороту фіналу 2010 року Нідерланди помстилися Іспанії всеосяжною перемогою 5–1. Це була найважча поразка, яку коли-небудь зазнав хлібник. Панування Іспанії було остаточно невдалим, оскільки голландці з меншим часом володіння були задоволені тим, що почали швидкі контратаки, щоб звести нанівець гру «Тікі-Така» (короткочасний). Такий підхід створив прецедент, і більшість команд прийняли переконливо позитивний підхід і використовували гнучкі формування.

Усі 32 країни турніру забили щонайменше один гол, лише Австралія, Камерун та Гондурас не змогли отримати один груповий бал. Боснія та Герцеговина, єдиний учасник, який не мав попередніх фінальних досвіду, навіть зумів перемогти 3: 1 проти Ірану. Жодна азіатська країна не пройшла 16 раунду, і лише 2 з 5 країн Африки (Алжир та Нігерія) отримали кваліфікацію. Хоча 3 країни Північної та Центральної Америки (Коста-Ріка, Мексика та США) досягли останніх 16 років, Європа втратила 6 своїх 13-ти країн контингенту.

Окрім Іспанії, були й інші передчасні вильоти. Росія, Англія та Італія - ​​з трьома високооплачуваними тренерами - Фабіо Капелло, Роєм Ходжсоном та Чезаре Пранделлі - не змогли досягти етапів нокауту. Португалія, незважаючи на свого світового гравця року, Кріштіану Роналду, була ще однією ранньою жертвою після втрати 4: 0 від Німеччини та 11-годинного розіграшу з Алжиром США та Грецією вперше вийшли на етап нокауту.

В цілому країни Латинської Америки домінували на стадії відкриття. Аргентина та Колумбія виграли всі три свої ігри; країна-господар Бразилія мала дві перемоги та одну нічию; і Чилі та Уругвай закінчили переможців у своїх групах. Шикарний Коста-Рика забезпечив своє місце в останні 16, коли зумів безрезультатно розіграти проти Англії, що перебуває вдома. Лише Еквадор та Гондурас вибули у груповому етапі. Незважаючи на цю перевагу в Новому Світі, 45% із 736 гравців, відібраних для турніру, грали у внутрішній футбол у Європі, а в англійській Прем'єр-лізі - 17%. Усі 23 уругвайці були іноземними, а в Боснії та Герцеговині, Гані та Кот-д'Івуарі кожен мав лише одного гравця, який не грав у закордонний клуб. У Росії не було нікого, хто грав за клуб за її межами,і німецький загін перерахував 16 із власної Бундесліги.

Бельгія та Нідерланди також виграли у своїх трьох групових іграх. Голландці очолили очок з 10 голами. Німеччина почалася з перемоги над Португалією і розділила чотири голи з цілеспрямованою Ганою. Франція випереджала п'ять голів проти Швейцарії, яка відповіла пізно двома ударами у великій сукупності із семи. Гол Клінта Демпсі для США проти Гани після 29 секунд став п’ятим найшвидшим за всю історію Кубка світу. Збірна США претендувала на виграш 2: 1 і повністю заслужила кваліфікацію після нічиї з Португалією та вузької поразки проти Німеччини. Успіх національної команди сприяв посиленню телебачення в США

Вибійні раунди.

Бразилія, досі переконана багатьма критиками, була проведена внічию Чилі з рахунком 1: 1 і довелося перенести лотерею виконання пенальті, щоб подолати своїх опонентів. Колумбія знайшла нового героя у Джеймса Родрікеса, володаря "Золотого черевика", як кращого бомбардира турніру, із шістьма голами. Перший з двох проти Уругваю в 16 турі був класикою. Він подушив м'яч на грудях, поворотом і закрутив лівосторонній з 23 м (25 м). Серед інших помітних цілей - голова горизонтального дайвінгу Робіна ван Персі з 14 м (15 м) для голландців проти Іспанії, лівий залп Тіма Кахілла для Австралії проти Нідерландів, а також бразильський Девід Луїс у вільний 30-метровий вільний удар проти Колумбії. Німеччина Мюллер, який взяв срібний черевик, загалом п’ять голів, забив хет-трик проти Португалії,і Xherdan Shaqiri провів усі три голи за швейцарців проти Гондурасу. Луїсу Суаресу, уругвайцеві, чий два добре взятих м'яча відправила Англія, на чотири місяці згодом заборонили всі футбольні дії за те, що він покусав італійського суперника.

В інших раундах 16-ти, пенальті дозволило Коста-Ріці перешкодити Греції. Суперечливий штраф на 90-й хвилині після того, як дехто вважав, що колись активний Роббен занурився (імітував падіння), призвів Мексику до втрати 2–1, оскільки вона визнала пенальті лише через дві хвилини після того, як Веслі Снейдер забив голландців . Нідерланди вже втретє за чотири ігри вийшли ззаду, щоб перемогти. Войовнича Франція поступово знищувала Нігерію, але Німеччині був потрібний додатковий час, щоб виправити затятого Алжиру. Мессі врятував Аргентину у вмираючі хвилини додаткового часу проти Швейцарії, встановивши єдиний гол, хоча швейцарці тоді потрапили у ворота. США, у захоплюючій зустрічі з Бельгією, після вражаючого виступу поступилися 2: 1 у понаднормовому режимі. Воротар Тім Говард зняв рекордні 16 рятів.

Німеччина стала першою країною, яка дісталася до чотирьох послідовних півфіналів, коли команда перемогла Францію у негідній справі. В агресивному зіткненні південноамериканських 54-х протистоянь Бразилія перемогла Колумбію 2–1, але його зірковий гравець Неймар виніс з поля перелом до третього хребця. Аргентина завчасно завдала удару проти Бельгії, що не мало небезпеки у відповідь. Голландський тренер Луї ван Гаал спритно обміняв воротарів до перестрілки проти стоїчного Коста-Ріки; Тоді Тім Крул врятував два пенальті, щоб дати можливість наполегливій Нідерландам просунутися.

Півфінальна сенсація склала рекорд, коли потужна атака Німеччини проникла через пористу, дезорганізовану оборону Бразилії та виграла 7–1, включаючи три голи за 179 секунд. Мирослав Клозе став найвищим бомбардиром Кубка світу, маючи 16 голів. Це була перша конкурентна домашня поразка Бразилії за 39 років і найгірша з тих пір, як вона програла 6-0 Уругваю в чемпіонаті Південної Америки 1920 року. Інший, безцільний півфінал потребував понаднормових і перестрілок перед тим, як Аргентина вийшла перемогою проти Нідерландів після того, як голландці не змогли перевести воротарів, а Ромеро врятував два пенальті. Нідерланди посіли третє місце, оскільки Бразилія знову занепокоїлася, пропустивши три голи.

Загальна оцінка.

До початку турніру, який коштував приблизно 14 мільярдів доларів, бразильці влаштували акції протесту проти проведення події в країні, яка була покалічена зразками бідної бідності. (Навіть найнижчі ціни на квитки були приблизно еквівалентні середній мінімальній тижневій заробітній платі в Бразилії.) Однак, коли змагання тривали, 12 стадіонів купалися в привабливих барвистих натовпах, які в основному добре себе поводили, а відвідуваність в середньому становила 53 592. Принизливі півфінальні втрати Бразилії викликали деякі заворушення по всій країні.

Інновації на полі включали технологію воріт, знімаючи піну для гоління, яку розпорошували на поле, щоб запобігти посяганням гравців на вільні удари, та перерви в режимі тайм-ауту для гравців, коли температура досягала 32 ° C (90 ° F). Залишилися деякі проблеми - сумнівні офсайдні рішення та дайвінг гравців. Широкий розсуд, який дозволяв суддям - стосовно таких ситуацій, як затримки введення в ворота та воротарів, які переносять м'яч за межі штрафного майданчика - був розроблений з метою збільшення фактичного ігрового часу, який збільшився приблизно на 3 хвилини порівняно з 2010 роком до загальної кількості 57,6 хвилин на гру в середньому. Зрештою, було більше голів, ніж на турнірі 2010 року (171, що дорівнює рекорду 1998 року), і менше застережень (187 жовтих та 10 червоних).

Джек Rollin є редактором Sky Sports Football Yearbook і Playfair футболу Annual і автор Футбол на війні, 1939-45 .